[:cs]Vrchaři se utkají na La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce[:]

[:cs]Vrchaři se utkají na La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce[:]

[:cs]Už jen pár dní zbývá do startu druhého závodu ze série La Sportiva Prague Park Race. Na závodě v Divoké Šárce konané v neděli 25. 6. 2017 už potvrdili svůj start elitní běžci Jan Janů, Jáchym Kovář a Jan Procházka, mezi ženami např. Kamila Gregorová. Jan Janů, vítěz předešlého závodu v Průhonickém parku, si chce tímto závodem otestovat formu před nadcházejícím mistrovství Evropy v běhu do vrchu ve Slovinsku. Stejně tak jako mladý Jáchym Kovář, který letos rovněž doplní mužský reprezentační tým na ME. Honza Procházka, jeden z našich nejlepších orientačních běžců a několikanásobný vítěz Velké Kunratické, bude určitě chtít vrátit porážku Honzovi Janů z posledního závodu v Průhonickém parku. Trasa je zde náročnější, a to by mu mohlo sedět. Kamila Gregorová o víkendu obsadila čtvrté místo na Světovém poháru v běhu do vrchu ve Francii a jen jednu vteřinu zaostala za svoji týmovou kolegyní Pavlou Schornou.

Závod La Sportiva Prague Park Race v Šárce nabízí dvě tratě, hlavní na 14 kilometrů a kratší na 8 kilometrů. Start závodu je v neděli 25. 6. 2017 v 10 hodin v kempu Džbán a registrace za zvýhodněné startovné končí už tuto neděli 18. 6. Obě trasy vedou po cestách, pěšinkách a loukách, po hřbetech s výhledy do údolí i přímo údolím mezi skalami.

Závodníci proběhnou to nejhezčí z krásné přírodní lokality na severu Prahy, která je celý rok vyhledávaná jak běžci, tak i ostatními návštěvníky k oddechu. Celé údolí lemují vysoké skály, mezi nimiž protéká Šárecký potok. Přírodní park je plný lesů i luk, širokých cest i úzkých pěšinek, střídají se kopce a seběhy, to vše jen vybízí k proběhnutí.

Na všechny pak v cíli po vyhlášení čeká bohatá tombola, kde se kromě hodnotných věcí od partnerů závodu budou losovat především dva poukazy na běžecké boty La Sportiva v hodnotě 3 500 Kč od generálního partnera Hudy.

[:]