[:cs]Podzimní Prague Park Race startuje už za tři týdny [:]

[:cs]Podzimní Prague Park Race startuje už za tři týdny [:]

[:cs]Divoké, ale zároveň malebné Prokopské údolí v Praze po roce opět přivítá účastníky závodu ze série La Sportiva Prague Park Race. Po závodech v Průhonickém parku a v Divoké Šárce se tak uzavře celá letošní série. V Prokopském údolí se běželo již loni, a zatímco se při premiéře zúčastnilo necelých 200 závodníků, na letošní ročník jich pár týdnů před závodem pořadatelé evidují téměř tři stovky. Loni se závod vryl účastníkům do paměti především díky skvělému počasí a nádherně zbarvenému listí.

Zázemí a start je na útulné louce u restaurace Na Cvičišti v Hlubočepích, kam se dá dojet kromě MHD i vlakem. Hlavní trasa měří čtrnáct kilometrů, vede především po úzkých pěšinách a ukáže závodníkům všechny krásy Prokopského a Dalejského údolí. Nejprve se vystoupá nad tajemný vojenský prostor a po náhorních pláních s výhledy do údolí se doběhne až k Řeporyjím. Poté se trasa vlní údolím až k ikonickému Jezírku, kde se v létě odehrává nejedna svatba. Na závěr závodníky prověří pořádný stoupák do cíle. Pořadatelé proti loňsku přidali i kratší, osmikilometrovou variantu, která však neztrácí nic na svém kouzlu a také vede krásnými partiemi „Prokopáku“.

Stejně jako loni najdeme ve startovní listině mnoho zvučných jmen. Vítězství přijede obhajovat skvělý vrchař Jan Janů, který opět jako v Šárce svede souboj s mistrem světa v orientačním běhu a pětinásobným vítězem Velké Kunratické Janem Procházkou. A opět přijede i Jakub Holuša – český rekordman na 1500 metrů a pátý z letošního mistrovství světa v atletice na stejné trati. Ten se už chystá na podzimní krosovou sezónu a rád by na Mistrovství Evropy zabojoval v nové disciplíně – štafetě na 4×1500 metrů. Zase se tedy účastníci mají možnost těchto borců zeptat na tréninkové tipy, případně si s nimi pořídit společnou fotku. To se moc často nenaskytne.

Mezi ženami bude zajímavý souboj mezi Pavlou Schornou a Kamilou Gregorovou. Obě byly letos na MS v italské Premaně, kde získaly v týmech bronzovou medaili. Pavla Schorná je momentálně druhá ve SP v běhu do vrchu a tento víkend v sobotu 7.10. běží finále ve Slovinsku.

Startuje se v neděli 29. 10. od 11 hodin.

[:]