La Sportiva Prague Park Race přidává závod v památce UNESCO

Běh přírodou na dohled městu

La Sportiva Prague Park Race přidává závod v památce UNESCO

Po úspěšné premiéře v Prokopském údolí přidávají pořadatelé La Sportiva Prague Park Race další závod. Závodníky čeká v sobotu 25. března běh unikátním Průhonickým parkem, který je od roku 2010 národní kulturní památkou. Park a jeho sbírky rostlin byly navíc zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Čtrnáctikilometrová trasa bez většího převýšení povede po zpevněných cestách v návštěvnicky velmi vyhledávaném parku, který založil v roce 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca kolem údolí Botiče.

„Krásně zbarvené Prokopské údolí jsme běžcům nabídli jako rozloučení se sezónou. Závod v Průhonickém parku připravujeme na počátku sezóny, v době, kdy se příroda probouzí, což je v tomto jedinečném parku opravdový zážitek,“ lákají na závod pořadatelé.

Startuje se z podalpinské louky a závodníci proběhnou obě části parku. Hned na prvním kilometru čeká závodníky zpestření v podobě průběhu zámeckým nádvořím, kde se pro jeho malebnost odehrává nejedna svatba. Na zbytku trasy závodníci proběhnou kolem velkých i menších rybníků, potkají Průhonické vodopády, několikrát přeběhnou po dřevěných mostkách Botič a především si vychutnají překrásně rozkvétající rostliny. Z mnoha vyhlídek uvidí nádhernou krajinu Průhonické parku, obtočí se kolem Glorietu, z Hlavní vyhlídky kouknou na zámek a kolem Alpina poběží do cíle.

Pokud tedy chcete díky La Sportiva Prague Park Race poznat krásně rozkvetlý Průhonický park a vyběhnout do nové sezóny, rezervujte si v kalendáři 25. března 2017.

Pravidla závodu: zde

Mapa trasy: zde

Místa na trase: zde