Druhý ročník La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce

Druhý ročník La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce

Druhý ročník trailového závodu La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce se poběží v neděli 24. června. Opět nabídne dvě tratě, hlavní na 14 kilometrů a kratší na 8 kilometrů. „Závodníci si trasy chválili, takže jsme na nich nic neměnili“, shrnuje za pořadatele Roman Skalský. Na všechny tak znovu čeká závěrečný výběh od Čertova Mlýna.

Kromě vrchařské prémie v závěru závodu si ale závodníci užijí především to nejhezčí z krásné skalnaté lokality kousek od stanice metra Nádraží Veleslavín. Celé údolí Divoké Šárky lemují vysoké skály, mezi nimiž protéká Šárecký potok. Přírodní park je plný lesů i luk, širokých cest i úzkých pěšinek, střídají se kopce a seběhy, a nad tím vším létají letadla na přistání na nedaleké letiště Václava Havla.

Start závodu je od 10:45 hodin v kempu Džbán, před nímž mohou pohodlně zaparkovat ti, kteří nevyužijí blízké MHD. V cíli po vyhlášení čeká bohatá tombola, kde se kromě tradičních hodnotných věcí od partnerů, především dvou poukazů na běžecké boty La Sportiva v hodnotě 3 500 Kč od generálního partnera Hudy, bude nově losovat i soudek piva od nového partnera závodu – pivovaru Svijany. Ten nabídne po doběhu mimo jiné také nealkoholické občerstvení pro řidiče.

Po vyprodaném závodě v Průhonickém parku je do Šárky přihlášeno už téměř 300 běžců. Mezi nimi najdeme i nominované na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, Jan Janů, který potvrdil formu nedávno druhým místem na Švýcarském mistroství a Jáchym Kovář oba z Mizuno-teamu. Mezi ženami zatím potvrdila účast loňská vítězka Kamila Gregorová, která si bude chtít spravit chuť po nedávné kvalifikaci v běhu do vrchu.