Prague Park Race – zakončení běžecké sezóny

Prague Park Race – zakončení běžecké sezóny

Pokud hledáte pěkný závod na závěr sezóny, protože by vaše nohy i hlava ještě rády běhaly, zkuste nový závod v Praze – Prague Park Race. Čtrnáct kilometrů dlouhá trasa vede krásným prostředím Prokopského údolí v Praze a díky přicházejícímu podzimu bude o to barevnější. Závodníky čeká trasa především po úzkých pěšinách a kamenitých cestách, chvílemi bude čas na protažení kroku na nutných kratších přebězích po asfaltových silničkách.

 

20161010_164556-logo

 

Centrum závodu je na louce u restaurace Na Cvičišti, kde závodníci naleznou vše potřebné včetně úschovny a občerstvení po závodě, které zajišťuje firma NamedSport. Budou si také moct vyzkoušet závodní boty La Sportiva od generálního partnera závodu – společnosti Hudy.

Trasa hned po startu stoupá, ale už na druhém kilometru čeká závodníky úchvatný pohled na celé Prokopské údolí. Za polovinou závodu trasa sestoupí přímo do údolí, kde závodníci budou míjet mohutné skály a lomy, které vznikly těžbou vápence v minulém století. Po občerstvovací stanici na devátém kilometru přeběhnou můstek u Holyňského nádraží a podél železnice se dostanou do Klukovic, kde vystoupají na protější svah „Prokopáku“. V závěru vede trasa kolem tajemného vojenského prostoru a především k Jezírku – malebné ikoně Prokopského údolí. A kdo správně rozložil síly, může si vychutnat i závěrečný výběh do cíle.

20161010_174018-logo

Na start se chystají přední čeští vytrvalci, pro které je to pěkná tečka na závěr letní sezóny nebo už naopak příprava na tu zimní. Kromě nich přijedou i další nadšení běžci, kteří si chtějí vychutnat zajímavou trasu nebo poznat jinou část Prahy.

 

wp_20160928_11_26_52_pro-logo

„Jsem už sice rekreační běžec, ale stále běhám hodně orienťáckých závodů, proto se na trasu moc těším. Podle mapy to vypadá zajímavě, a pokud se na ní podílel „orienťák“, určitě nebudu zklamaný. Navíc jsem z Jičína, kde jsem běhal mezi skalami odmalička, tak jsem zvědavý na ty pražské.“ uvedl Jiří Kazda, bývalý juniorský mistr světa v orientačním běhu.